Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Konkurs Plastyczny św. Jan Paweł II - Człowiek Solidarności rozstrzygniety!

Utworzono dnia 05.11.2020

Dnia 5 listopada 2020r. w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach odbyło się rozstrzygnięcie Regionalnego Konkursu Plastycznego św. Jan Paweł II – Człowiek Solidarności.

Komisja przyznała nagrody w niżej wymienionych kategoriach:

 I kategoria – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej 

1. Antonina Dłubała; Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu

2. Karolina Rzepecka; Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi w Poraju

3. Aleksandra Gajzner; Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi w Poraju

WYRÓŻNIENIE:

Nina Matyja; Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi w Poraju

Karolina Fontańska; Szkoła Podstawowa im. Kpt. Leonida Teligi w Poraju

II kategoria – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

1. Magdalena Pollok, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstanego Damrota w Lubecku

2. Paweł Koza; Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstanego Damrota w Lubecku

3. Bartosz Jelonek; Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstanego Damrota w Lubecku

III kategoria – uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

1. Piotr Pollok; Publiczna Szkoła Podstawowa im. Konstanego Damrota w Lubecku

2. Anna Gambuś; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kochcicach

3. Oliwia Łopata; Szkoła Podstawowa w Krupskim Młynie

W celu odebrania nagrody prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy: gckii.kochanowice@wp.pl lub pod nr tel. (34) 35 33 215.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

Zmarł ks. Andrzej Bartysiewicz

Utworzono dnia 02.11.2020

X Jubileuszowa Edycja Konkursu Godomy po naszymu

Utworzono dnia 13.10.2020

Fundacja LGD Spichlerz Górnego Śląska zorganizowała X Jubileuszową Edycję Konkursu Godomy po naszymu. Konkurs mający na celu promocję walorów kulturowych Górnego Śląska poprzez popularyzację gwary śląskiej odbył się 5 października 2020r. w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle.

czytaj dalej na temat: X Jubileuszowa Edycja Konkursu Godomy po naszymu

Dożynki Gminne i Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowic

Utworzono dnia 28.09.2020

W ramach tegorocznych Dożynek Gminnych w niedzielę 13 września 2020r. w Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku odbyła się plenerowa msza św. dziękczynna w intencji rolników, którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Bartysiewicz- kustosz sanktuarium. Podczas mszy św. został poświęcony przyniesiony do ołtarza przez Irenę Kompałę i Krzysztofa Poradę chleb wypieczony z tegorocznego ziarna. Chleb, wyglądem skromny, bez dekoracji ale jakże wyjątkowy, bowiem był ręcznie wyrobiony przez Różę Grzechac oraz pracowników Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pawełkach a upieczony w tradycyjnym piecu chlebowy opalanym drewnem. Udział we mszy św. wzięli przedstawiciele poszczególnych sołectw naszej gminy z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy na czele. Uroczystość dożynkową swym śpiewem uświetnił Chór Canzona pod przewodnictwem chórmistrzyni Stefanii Biela, także oprawę mszy św. ubogaciła swą grą orkiestra dęta Kochanowicki Young Band pod batutą Tomasza Dulskiego, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sołectwa Lubecko za pomoc w organizacji dożynkowej uroczystości z p. Ireną Kompała na czele. Pięknie dziękujemy także sołectwu Jawornica za udostępnienie korony dożynkowej, która w zeszłym roku podczas Dożynek Powiatowych w Ciasnej zajęła I miejsce. W ramach tegorocznych Dożynek Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zorganizowało konkurs na Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowice. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Kochanowice Ireneusz Czech, który po dożynkowej mszy św. wręczył nagrody laureatom. Plony zgłoszone do konkursu zostały wykorzystane do dekoracji ołtarza podczas dożynkowej mszy św. w Lubecku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział a laureatom gratulujemy.

czytaj dalej na temat: Dożynki Gminne i Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowic

Dożynki Gminne i Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowice

Utworzono dnia 28.09.2020

Dożynki Gminne i Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowice. W ramach tegorocznych Dożynek Gminnych w niedzielę 13 września 2020r. w Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku odbyła się plenerowa msza św. dziękczynna w intencji rolników, którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Bartysiewicz- kustosz sanktuarium. Podczas mszy św. został poświęcony przyniesiony do ołtarza przez Irenę Kompałę i Krzysztofa Poradę chleb wypieczony z tegorocznego ziarna. Chleb, wyglądem skromny, bez dekoracji ale jakże wyjątkowy, bowiem był ręcznie wyrobiony przez Różę Grzechac oraz pracowników Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Pawełkach a upieczony w tradycyjnym piecu chlebowy opalanym drewnem. Udział we mszy św. wzięli przedstawiciele poszczególnych sołectw naszej gminy z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy na czele. Uroczystość dożynkową swym śpiewem uświetnił Chór Canzona pod przewodnictwem chórmistrzyni Stefanii Biela, także oprawę mszy św. ubogaciła swą grą orkiestra dęta Kochanowicki Young Band pod batutą Tomasza Dulskiego, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do sołectwa Lubecko za pomoc w organizacji dożynkowej uroczystości z p. Ireną Kompała na czele. Pięknie dziękujemy także sołectwu Jawornica za udostępnienie korony dożynkowej, która w zeszłym roku podczas Dożynek Powiatowych w Ciasnej zajęła I miejsce. W ramach tegorocznych Dożynek Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach zorganizowało konkurs na Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowice. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Kochanowice Ireneusz Czech, który po dożynkowej mszy św. wręczył nagrody laureatom. Plony zgłoszone do konkursu zostały wykorzystane do dekoracji ołtarza podczas dożynkowej mszy św. w Lubecku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział a laureatom gratulujemy.

czytaj dalej na temat: Dożynki Gminne i Najbardziej Dorodny Plon Gminy Kochanowice

Konkurs na Najdorodniejszy Plon Gminy Kochanowice rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 11.09.2020

W dniu 9 września 2020r. w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu na Najdorodniejszy Plon Gminy Kochanowice. Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu plonów i przyznała nagrody w niżej wymienionych kategoriach. Oto zwycięzcy:

I kategoria – OWOC

I MIEJSCE  - Maria Hadzik

II MIEJSCE - Grażyna Roj 

II kategoria – WARZYWO

I MIEJSCE - Anna Wodara

II MIEJSCE - Gertruda Spik

III MIEJSCE Ex aequo - Grażyna Roj  i Roman Światły

Wyróżnienie - Dorota Brand

Wręczenie nagród odbędzie się 13 września br. po mszy św. dożynkowej w Lubecku.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy.

Zapraszamy na Mszę Dożynkową

Utworzono dnia 08.09.2020

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 52

W tym miesiącu: 99

W poprzednim miesiącu: 594

Wszystkich: 33081