Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie
zaprasza instytucje kultury, organizacje, szkoły
do udziału w Mobilnym Uniwersytecie Kultury i Sztuki. 

Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki jest projektem edukacyjnym, który realizacja planowana jest w latach 2015- 2017 w oparciu o "Strategię rozwoju ROK 2012-2020".


Obejmuje 6 programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów- mieszkańców gmin województwa śląskiego. Programy będą realizowane w następujących dziedzinach: film, fotografia, kultura ludowa, plastyka, teatr i muzyka. 
MUKiS jest również projektem animacyjnym, stymulującym kreatywność i aktywizującym twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne: blok zajęć „Ludek”- skierowany jest do najmłodszych uczestników, „Luka”- do młodzieży, „Lucjan”- dla seniorów. Warsztaty mają charakter interaktywny i umożliwiają uczestnikom aktywne włączenie się w prezentowane treści i zadania. 
Mobilny Uniwersytet to nieodpłatny semestralny cykl zajęć w formie wykładów, warsztatów, projekcji, plenerów artystycznych oraz wizyt w instytucjach kultury. Stanowi alternatywną, pozaformalną propozycję edukacyjną. 
Udział w zajęciach MUKiS zwieńczony będzie certyfikatami. 

Celem projektu jest kompleksowa edukacja kulturalna uczestników, a w szczególności rozwój wiedzy z zakresu kultury i sztuki, kształtowanie kreatywności i kompetencji w dziedzinie sztuki, a także postaw i zachowań twórczych indywidualnych oraz społecznych. Chcemy docierać z nietuzinkowymi zajęciami artystycznymi do mieszkańców miejscowości oddalonych od centrów kultury i sztuki. 

Terminy poszczególnych warsztatów będą podawane na bieżąco w zakładce aktualności. Wszelkie pytania prosimy kierować pod numer telefonu 34 3533 215.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny